Picture
Ventiliaciniai kaminėliai
Ventiliaciniai kaminėliai – dalykas, su kuriuo tikriausiai tiesiogiai nesusidursite, jei ketinate renovuoti daugiabutį, kuriame gyvenate. Tačiau, net jei jų ir nematysite, ventiliaciniai kaminai, ko gero, vis tiek įsikurs ant jūsų stogo. O gal su giminėmis „susimetę“ po šiokią tokią sumą pinigų norite atnaujinti arba apšiltinti kaime gyvenančių senelių stogą, kad pastariesiems netektų suptis į aštuonis miegztinius, mindžikuojant po namus? Tuomet tikriausiai žinote, kad apšiltinant stogą, reikia ir ventiliaciniai sprendimų. Mat kas iš to, kad pas senelius bus šilta it tropikuose, jei namuose vis tiek tvyros (tropinė) drėgmė? Tikrai nepalanki situacija senelių sąnariams! Tam ir reikalingi ventiliaciniai kaminėliai – kad neišleisdami lauk šilumos padėtų atskratyti besikaupiančios drėgmės pertekliumi.

Ventiliaciniai kaminėliai ne visai panašūs į paprastus kaminus: jie yra nedideli, tačiau ventiliacinių kaminėlių reikia įrengti kas trisdešimt – penkiasdešimt kvadratinių metrų stogo, kad stogo perimetrui suteiktų pakankamai angų, per kurias galėtų išeiti susikaupusi drėgmė. Dėl to jie vadinami ne tik ventiliaciniais, bet dar ir vėdinimo kaminėliai. Įrengus juos išvengiama pūslių susidarymo ant stogo dangos.

Šie ventiliaciniai kaminai yra sudaryti iš vadinamojo pado, koto ir kepurės. Taigi žiūrint naiviu žvilgsniu, primena nedidelius grybukus. Ventiliacinių kaminėlių kepurė gali būti su dangčiu arba be jo, kaminėliai gali būti apšiltinti arba neapšiltinti, vamzdį, kuriuo jie jungiasi prie stogo, galima pasirinkti gofruotą arba negofruotą. Kamineliai gaminami iš karščiui atsparios ir tvirtos gumos, jie nesunkiai tvirtinami prie stogo. Norint galima įsigyti ir pritvirtinti juos pačiam, tačiau galima tam naudotis ir profesionalių stogo dengėjų pagalba.

Stogo ventiliaciniai kaminėliai reikalingi ne tik tam, kad išvarytų lauk drėgmę: jie taip pat padeda atsikratyti nemaloniais kvapais, kurie gali tvyroti namuose, ypač prie patalpų, kuriose yra išvedžiota kanalizacija. išleisdami „panaudotą orą“ lauk jie užtikrina šviežio, gaivaus oro galimybę jūsų namuose. Juk sakoma, kad ne tik ligoniui gali būti pražūtingas ilgas buvimas uždaroje nevėdinamoje patalpoje (nes taip tiesiog sukuriama puiki terpė bakterijoms daugintis), bet ir sveikam žmogui gerai įkvėpti neužsistovėjusio lauko dvelksmo.

Ventiliaciniai kamineliai yra ganėtinai naujo požiūrio į namų statybą bei ventiliaciną rezultatas. Tačiau jei gyvenate senos statybos daugiabutyje, naujesnio tipo ventiliacija taip pat gali jus susirasti. Pavyzdžiui, renovuojant senus stambiaplokščius daugiabučius paaiškėja, kad senoji ruberoidinė jų stogo danga yra per daug prisigėrusi drėgmės. Todėl klojant naują stogo dangą tenka imtis vienos iš trijų išeičių. Pirmoji – stogo danga iš dalies prilydoma prie pagrindo ir taip suformuojamas išlyginamasis sluoksnis, kuris leidžia drėgmės perteklių pašalinti per ventiliaciniai kaminėliai. Antroji –  danga ir vėl nepriklijuojama prie pagrindo, mat tarp jų įrengiamas atskiriamasis sluoksnis, o drėgmė pašalinama per kaminėlius. Trečioji – montuoti PVC stogo dangą su specialiu audiniu, kuris nepraleidžia vandens, bet sudaro sąlygas jį išgarinti. Taigi matome, kad dvi iš trijų daugiabučių stogų renovacijos galimybių yra susijusios su ventiliaciniai kaminėliai.

Veliaciniai kaminėliai kaina palyginti nėra didelė – nuo 200 iki 600 litų vienam kaminėliui. Tačiau suprantama, jei darote stogo remontą, ši suma bus tik lašas jūroje, ar įsigyjate juos ventiliaciniai kaminėliai kaunas, ar vilniuje, ar kur kitur. Tačiau, kaip ir minėjome, ventiliaciniai kamineliai yra naujo požiūrio į namų ventiliaciją rezultatas. Anot šio požiūrio, neužtenka, kad visos patalpos ventiliuotųsi per vieną angą: namas, kaip ir žmogaus kūnas, turi kvėpuoti visomis poromis, tačiau išlikti šiltas ir funkcionalus. To linkime ir jūsų namui!


Comments are closed.