Difuzines pleveles

9/18/2012

 
Picture
Difuzines pleveles
Difuzinės plėvelės: žingsnis link patikimų namų 

Kas yra didžiausias namo priešas? Šiuo atveju nekalbame apie dideles nelaimes ar apskritai blogą namo projektą. Tačiau net jei ir, atrodo, viskas padaryta teisingai, namas per ilgesnį laiką susiduria su nemenku iššūkiu – drėgme. Šis priešas tykoja ilgai ir gali pridaryti nemenkų problemų. Dėl to reikalingos itin kokybiškos difuzines pleveles.

Drėgmė namo viduje 

Neteisinga būtų manyti, kad drėgmė grasina jaukiems namams tik iš išorės. Be abejo, lietus, sniegas, rūkas ir pan. namą taip pat gali apgadinti. Tačiau drėgmė susidaro ir namo viduje, kai maudomės, verdame valgį, kai džiūsta skalbiniai ar kai tiesiog kvėpuojame. Gerai įrengtas namas turi būti toks, kuris nuo išorinės drėgmes saugo vidų, bet iš vidaus drėgmę praleidžia į išorę. Kokybiškos difuzinės pleveles ir atlieka šią funkciją.

Veikia lyg sportininkų rūbai 

Kad geriau įsivaizduotumėt, kaip turi veikti geros difuzines pleveles, prisiminkite slidinėjimo drabužius ar rimtų sportininkų aprangą. Visi jie ploni, bet puikiai apsaugo žmogų nuo oro „užgaidų“. Kartu jie leidžia odai kvėpuoti ir prakaitą išleidžia atgal. Tokiu pačiu principu veikia ir difuzinės pleveles. Paprastai tariant, difuzines pleveles paskirtis yra leisti namui „kvėpuoti“. O juk kvėpuoti – tai ilgai gyventi. Turbūt visi nori, jog jų namas „gyventų“ kuo ilgiau, būtų jaukus, gražus ir šiltas. Kokybiškai pastatytu namu galės džiaugtis net kelios kartos. Su šia mintimi ir derėtų pradėti viso namo statymą ir stogo dengimą.

Kokybės požymiai 

Kokios difuzines pleveles yra kokybiškos? Kaip atskirti gerą produktą nuo tokio, kuris situacją gali tik pabloginti? Kokybiškos pleveles turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Visų pirma, prieš tiekiant jas į rinką, gamintojai atlieka atsparumo testą. Jo rodikliai parodo, ar difuzines pleveles tikrai saugios, atsparios. Profesionalai, dirbantys su plevelemis, taip pat prie kokybės priskiria ir tokį aspektą kaip jų dengimo lengvumas. Ekspertai teigia, kad ant stogo galima dirbti tik su kokybiškomis plėvelėmis, kurios nesunkiai pjaustomos ir tvirtinamos. Kitaip būtų ir nepatogu, ir netgi nesaugu. Tad šiuos požymius verta atminti.

Plėvelės tvirtinimas 

Dar kita tema, aktuali patiems, statantiems namą, – difuzines pleveles tvirtinimas. Kaip tą daryti? Kuria puse plėvelę dėti?  Galų gale – kurioje vietoje ją kloti? Ir čia į pagalbą atskuba ekspertai. Jie sako, jog difuzines pleveles klojimas yra paskutinis darbas, prieš dengiant stogo dangą. Žiūrint į stogo konstrukciją iš apačios, tai turėtų atrodyti taip: visų pirma dedama garso izoliacija, tuomet mineralinė vata, o štai tada ateina difuzines plevelės eilė. Po jos būtinai turi būti paliktas oro tarpas ir tuomet klojama pagrindinė plieninė stogo danga. Žmonės sutrinka – kuria puse turi būti atliekamas difuzines pleveles dengimas? Paprastai aiškinant, ją reikia dėti raidėmis į lauko pusę. Žinant šią eigą ir taisykles, difuzines pleveles klijavimas neatrodys toks painus.

Gal nedėti išvis? 

Ekspertai stebisi, kad kai kurie pirkėjai apskritai atsisako difuzinės plėvelės. Jų manymu, tai didelė klaida. Tuo labiau kad difuzines pleveles kaina, palyginus su viso stogo kaina, yra labai menka, o jos nauda – tikrai didelė. Profesionalai pataria nepraleisti nė vieno stogo dengimo etapo ir medžiagos. Ne šiaip sau tokie sugalvoti, o tam, kad stogas tarnautų ilgai. Juk visiems norisi turėti tvirtus, saugius namus. Verta atminti, kad difuzines pleveles yra svarbus žingsnis, statant tokius namus savo šeimai. O jeigu kyla klausimų, visada galima kreiptis patarimo į profesionalus.


Comments are closed.